Osuszanie mieszkań Łódź i okolice

Zadzwoń do nas: 799 978 679 lub 736 762 870

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie strefy pod posadzką

Bardzo często oprócz ścian zalaniu ulegają również warstwy znajdujące się pod posadzką czyli styropian. Woda i wilgoć wnikają do warstwy styropianu, który ułożony jest na stropie i nie ma możliwości aby same oddały wilgoć. Dodatkowo woda i wilgoć które się tam na dole znajdują powodują podciąganie wilgoci na kolejne ściany, odchodzenie listew przypodłogowych od ścian i tworzeniu się grzyba i pleśni. Aby odessać wodę i wilgoć spod posadzki niezbędne jest osuszanie podposadzkowe. Osuszanie podposadzkowe polega na odciągnięciu wody i wilgoci spod posadzki za pomocą specjalistycznego sprzętu jakim jest osuszacz podposadzkowy. Zasada działania osuszacza podposadzkowego można powiedzieć, że przypomina duży mocny odkurzacz, czyli za pomocą bardzo mocnej siły ssącej odsysa wodę spod posadzki za pomocą wytwarzanego przepływu powietrza pod posadzką.

 Osuszanie strefy pod posadzką

Osuszanie wilgoci pod posadzką

Metoda podciśnieniowa

 Osuszanie metodą podciśnieniowąW tej metodzie wilgoć oraz woda za pomocą nawiertów w posadzce do których wężami jest podłączony osuszacz podposadzkowy są odsysane spod posadzki. Działanie to polega na przepływie powietrza pod posadzką, czyli w styropianie, który znajduje się pod posadzką. Powietrze wpada pod posadzkę szczeliną dylatacyjną następnie przelatuje pod posadzką w styropianie, zawilgaca się i wraz z wodą jest odsysane spod posadzki do osuszacza podposadzkowego.

 

Metoda ta jest obecnie najnowocześniejszą i najbardziej dokładną metodą stosowaną do osuszania podposadzkowego.

 

Metoda nadciśnieniowa

 Osuszanie metodą nadciśnieniowąMetoda coraz mniej popularna i efektywna, do której wykorzystuje się nadciśnienie, przebiega dokładnie odwrotnie niż opisana powyżej metoda osuszania podciśnieniem mianowicie w tej metodzie wtłacza się powietrze pod posadzkę przez wykonane otwory co powoduje rozchodzenie się wilgoci pod posadzkę w kierunku szczelin dylatacyjnych przy ścianach przez które się wydostaje na zewnątrz.

 

Obie metody pozwalają osuszyć podposadzkowo skutecznie mieszkanie jednak metoda podciśnieniowa wydaje się być nowocześniejsza, skuteczniejsza i efektywniejsza bo polega na skutecznym odsysaniu wilgoci, a nie jak w metodzie nadciśnieniowej pchaniu jej pod posadzką.