Osuszanie mieszkań Łódź i okolice

Zadzwoń do nas: 799 978 679 lub 736 762 870

Osuszanie pomieszczeń

Osuszanie Mieszkań Budynków po Zalaniu

Osuszanie zalanych pomieszczeń trzeba podzielić na III etapy:


Etap I
Pomiar wilgotności, sporządzenie kosztorysu osuszania

Na początku wykonujemy pomiary wilgotności zalanych mieszkań, domów, garaży czy piwnic. Do pomiarów używamy tylko i wyłącznie specjalistycznych mierników. Pomiar wilgotności mokrych ścian, sufitów, posadzek daje nam dokładną informację gdzie zalanie jest największe co później pozwala dobrać najlepszy i optymalny sprzęt do osuszania. Po wykonaniu pomiarów wilgotności sporządzamy kosztorys osuszania zalanego mieszkania. Nasz kosztorys jest honorowany przez Ubezpieczycieli – jeśli macie Państwo polisę na mieszkanie za osuszanie zapłaci Wasz Ubezpieczyciel.

Etap II Osuszanie mieszkań po zalaniu

Osuszanie mieszkania po zalaniu musimy rozpocząć jak najszybciej, gdyż zbędna zwłoka powoduje rozchodzenie się wilgoci na kolejne ściany i pomieszczenia, a także powoduje powstawanie grzyba i szkodliwych dla domowników (szczególnie dzieci) bakterii. Jeśli pomiary wykażą, że woda i wilgoć wniknęły pod posadzkę do warstwy w której znajduje się styropian to konieczne jest wykonanie osuszania podposadzkowego, które polega na odessaniu wilgoci i wody spod posadzki za pomocą osuszacza podposadzkowego, osuszaczy kondensacyjnych (skraplających wodę) oraz mocnych dmuchaw i wentylatorów. Po zakończonym osuszaniu wykonujemy ozonowanie całego mieszkania aby było sterylne gotowe ponownie do mieszkania.

Etap III Remont mieszkania po zalaniu

Po zakończonym osuszaniu zwykle konieczny jest remont po zalaniu. Malowanie ścian, sufitów, położenie paneli, listew przypodłogowych czy ułożenie płytek w łazience wykona Państwu nasza ekipa remontowa zwykle od razu po zakończeniu osuszania. Jeśli macie Państwo ubezpieczone mieszkanie to z polisy również Ubezpieczyciel pokryje koszty remontu na podstawie sporządzonego przez nas kosztorysu remontowego, który jest honorowany przez Ubezpieczycieli.

Świadczymy następujące usługi:

  • Osuszanie mieszkań i domów po zalaniach
  • Osuszanie podposadzkowe (osuszanie warstw izolacyjnych)
  • Osuszanie budynku z wilgoci technologicznej (tynki, wylewki)
  • Wynajem osuszaczy, dmuchaw oraz nagrzewnic
  • Lokalizacja miejsc wycieku z instalacji wodnych w mieszkaniu
  • Szczegółowy pomiar wilgotności zalanych miejsc
  • Ozonowanie pomieszczeń
  • Odgrzybianie
  • Remonty zalanych pomieszczeń