Osuszanie mieszkań Łódź i okolice

Zadzwoń do nas: 799 978 679 lub 736 762 870

Ozonowanie i Odgrzybianie

Po zakończonym osuszaniu mieszkania z reguły konieczne jest wykonanie ozonowania mieszkania oraz odgrzybiania, czyli zabezpieczenia profesjonalnym preparatem przeciwko grzybom i pleśniom.

Wykonanie tych czynności konieczne jest zwłaszcza jeśli podczas zalania nalot grzyba już się pojawił np. na listwach przypodłogowych odchodzących od ścian z powodu mokrych ścian, lub wewnątrz szaf wnękowych na dykcie z której wykonane są plecy szafy, które mają bezpośrednią styczność z mokrą ścianą.

Ozonowanie – jest to ekologiczna metoda, która sprawia, że po osuszaniu powietrze w mieszkaniu jest sterylne, wolne od wszelkich bakterii, które szybką się wytwarzają w zawilgoconych przez zalanie pomieszczeniach. Ozonowanie wykonuje się po zakończonym osuszaniu i polega na wstawienia do mieszkania generatora ozonu, który wytwarza ozon w bardzo dużych ilościach i dzięki temu zabija nie tylko bakterie ale tez szkodliwe zapachy, które również bardzo często są wyczuwalne po zalaniu mieszkania.

Odgrzybianie – jest to bardzo ważna czynność polegająca na spryskaniu tych miejsc w których pojawił się grzyb takich jak obszar za listwami przypodłogowymi czy „pleców” szafy wnękowej. Widoczny czarny nalot grzyba jest bardzo niezdrowy dla człowieka, a szczególnie dla dzieci, gdyż wytwarza grzybnie, które dostają się do powietrza którym oddychamy. Należy spryskać grzyba specjalistycznym preparatem, który go zabija i sprawia, że jest nieszkodliwy dla mieszkańców. Odgrzybianie wykonuje się często również prewencyjnie spryskując najbardziej narażone na powstanie grzyba miejsca gdzie jest słaby dostęp powietrza np. szczeliny dylatacyjne pod posadzką.

Do odgrzybianie nasza firma używa tylko specjalistycznych preparatów BEZ CHLORU, dzięki czemu nie będziecie Państwo przez kolejne miesiące wyczuwali w mieszkaniu chloru podobnie jak to jest na basenie.

Jeśli lokal jest objęty polisą ubezpieczeniową, to zarówno za koszty ozonowania mieszkania jak i zabezpieczenia specjalistycznym preparatem (odgrzybianie) zapłaci Państwa Ubezpieczyciel.